Urlop nad morzem – jaki ręcznik na plażę?

Jeżeli wybieramy się podczas urlopu nad morze, to nie możemy zapomnieć o ręczniku. Z jednej strony będzie nam on służył do wycierania się, gdy już wyjdziemy z wody, z drugiej z pewnością będziemy chcieli się na nim położyć, tak aby wygodnie nam się odpoczywało na plaży. Jaki w takim razie powinien być ręcznik plażowy, abyśmy mieli pewność, że dobrze spełni swoje zadanie i będziemy z niego zadowoleni?

Nie kolor a rozmiar ma znaczenie

Przede wszystkim poszukując ręcznika na plażę, powinniśmy się skupić na jego rozmiarze.

Chodzi o to, aby był dość duży, tak byśmy mogli się na nim wygodnie położyć, mając pewność, że większość naszego ciała będzie leżała na ręczniku, a nie na piasku. Dodatkowo jeśli będzie on dość duży, to spokojnie będziemy mogli się nim otulić po wyjściu z wody, dzięki czemu nie będzie nam zimno. Wielkość takiego ręcznika powinna być dla nas ważniejsza niż jego kolor, jednak warto tutaj wybierać ciemniejsze barwy, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie pobrudzi nam się aż tak szybko, kiedy położymy go na piasku.

Lekki i dobrze chłonący wodę

Warto na plażę wybierać specjalne ręczniki plażowe, ponieważ są one wykonane z tkanin, które będą bardziej odporne na działanie słonej wody, a więc nie będą pod jej wpływem stawały się szorstkie i twarde. Dodatkowo warto dopilnować, aby taki ręcznik dobrze chłonął wodę, ale jednocześnie też powinniśmy zwracać uwagę na jego wagę. Z pewnością będziemy na plażę zabierali wiele różnych rzeczy, warto więc dopilnować, aby ręcznik choć sporych rozmiarów, był jak najlżejszy.

Koniecznie też musimy zwrócić uwagę na to, czy będzie szybko schnąć, tak abyśmy spokojnie mogli go mieć na plaży zarówno rano, jak i popołudniu.

Propozycji jest wiele

Warto wiedzieć, że w sklepach znajdziemy wiele propozycji na ręczniki plażowe. Są one proponowane w różnych wielkościach, rozmiarach, z różnych tkanin i w różnych grubościach, a to oznacza, że spokojnie możemy znaleźć taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jeśli wybierzemy taki przeznaczony konkretnie na plażę, będziemy mieli pewność, że zetknięcie ze słoną wodą i ostrym słońcem, nie będzie miało na niego negatywnego wpływu. Warto zobaczyć jakie ręczniki są najczęściej polecane i wybrać taki, który dobrze będzie nam służył przez kolejne lata. Wówczas będzie istniała spora szansa, że jeszcze nie raz zabierzemy go ze sobą na plażę, a on cały czas będzie przyjemny i miękki w dotyku.