Jaki odświeżacz do domu najlepszy i najładniejszy?

Kiedy wchodzimy do jakiegoś mieszkania czy domu, w pierwszej chwili czujemy zapach, który się w nim unosi, a dopiero później zaczynamy dostrzegać inne rzeczy. Dlatego też warto zadbać, aby nasi goście zostali przywitani jak najprzyjemniejszych zapachem, tak aby już od drzwi czuli się u nas dobrze i chcieli zostać. Żeby jednak tak było, musimy się zaopatrzyć w odpowiedni odświeżacz powietrza, który zadba o to, aby w naszym domu zawsze unosiły się przyjemne zapachy. Ale co powinniśmy wybrać, aby spełniało nasze oczekiwania?

Różne zapachy

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na zapach, który będzie nam tutaj oferowany. Powinien nam się podobać, powinien być delikatny, a jednocześnie powinniśmy mieć pewność, że faktycznie zamaskuje to wszystko, czego nie powinni poczuć nasi goście. Dodatkowo warto wiedzieć, że takie zapachy mogą mieć aromat kwiatowy, owocowy, ale możemy także wybierać w zapachach korzennych. Ważne jest to, aby sprawdzić jak dany odświeżacz powietrza pachnie i przekonać się, czy będzie nam odpowiadał, bo to w końcu my będziemy go wdychać przez większość czasu.

Sposób aplikacji

Musimy się także zastanowić, w jaki sposób ten zapach ma być rozpylany w naszym domu.

Z jednej strony proponowane są nam odświeżacze powietrza w sprayu. Sami decydujemy wówczas jak często go aplikujemy, jednak może się okazać, że będziemy o tym zapominać, a co się z tym wiąże, w naszym domu nie będzie się unosił taki zapach jak chcieliśmy. Inną formą aplikacji jest zamontowanie specjalnego odświeżacza, który będzie uwalniał zapach co określoną ilość czasu, albo za każdym razem, gdy specjalny czujnik wyczuje ruch. W tym przypadku będziemy mieli pewność, że ładny zapach zawsze będzie się unosił, a jednocześnie odświeżacz będzie ubywał stopniowo i powoli. Jeszcze inną propozycją jest odświeżacz w płynie, który podłączany jest do gniazdka. Dopóki tam będzie, zapach będzie się uwalniał, jeśli go odłączymy to nie będzie go już czuć. Jeszcze inną propozycją są odświeżacze w patyczkach. Do małego pojemniczka z zapachem wkładamy ratanowe patyczki, a za ich sprawą zapach roznosi się po całym mieszkaniu.

Warto zobaczyć jakie odświeżacze powietrza są nam proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że zapach będzie się delikatnie rozchodził, będzie niezauważalny dla osób postronnych i przede wszystkim, będzie otulał nas przyjemnym aromatem.