Zagospodarowanie Pustej Ściany w Salonie

Urządzanie pokoju dziennego wymaga od nas dokładnego rozplanowania układu wyposażenia. Zainspirowani okładkami magazynów aranżacyjnych zapominamy, że aby uzyskać nieskazitelny efekt, musimy wzbogacić nasze otoczenie również o dodatki dekoracyjne. Niepozorne ozdoby dodają całej przestrzeni wyrazu i pożądanego charakteru. Właśnie dlatego ściana w salonie nie powinna pozostawać pusta. O tym, co warto powiesić w pokoju dziennym, przeczytasz poniżej!

Co powiesić na ścianie w salonie?

Niezagospodarowana ściana w salonie pozostawia nam spore pole dla kreatywności. Potencjał tej przestrzeni często okazuje się znacznie większy, niż zazwyczaj zakładamy. Pomysłów na zaaranżowanie można wymyślić nieskończenie wiele – od projektów zakładających wyłącznie stosowanie dekoracji, po kompozycje łączące ozdoby z elementami funkcjonalnymi. Pierwszym krokiem, w celu ustalenia, co warto umieścić na ścianie w salonie, jest zidentyfikowanie naszych potrzeb. Czy przestrzeń ta powinna nam gwarantować wyłącznie doznania estetyczne? A może w pokoju brakuje nam pewnych elementów, które mógłby zostać zlokalizowane właśnie tutaj? Ostateczny wygląd aranżacji zależy głównie od naszych indywidualnych wymagań.

Uniwersalny pomysł na pustą ścianę w salonie

Jednym z podstawowych i niedrogich sposobów na udekorowanie przestrzeni w salonie, są gustownie oprawione plakaty. Jeśli nie mamy pewności co do rodzaju grafiki, która będzie pasować do naszej aranżacji, postawny na bliskie sercu motywy. Mogą być to specjalnie obrobione zdjęcia rodzinne, seria fotografii z ulubionym miastem lub dzieła lokalnego artysty – na przykład w wersji czarno – białej. Pusta ściana w salonie nie musi, a wręcz nie powinna być nudna. Jeśli w pomieszczeniu dominują neutralne barwy, warto skusić się na mocny akcent kolorystyczny. Ciemne ściany to z kolei doskonałe tło dla plakatów w jasnych ramach. Promienne akcenty znakomicie wyróżniają się na ciemnej bazie oraz dodają nieco blasku całemu otoczeniu.

Ściana w salonie – dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Jeśli nie dysponujemy dużym mieszkaniem, przez co brakuje nam przestrzeni do przechowywania drobnych elementów, to doskonałym pomysłem na zaaranżowanie ścian w pokoju dziennym, są półki wiszące.

Szeroki wybór półek wiszących znajdziesz między innymi na stronie: https://yourhomestory.com.pl/polki-wiszace-na-sciane

Podwieszane akcesoria wyglądają bardzo efektownie oraz zapewniają nam dodatkowe miejsce do aranżowania pomniejszych elementów, takich jak książki, zdjęcia rodzinne, a nawet kwiaty doniczkowe. Industrialne konstrukcje są lekkie w odbiorze wizualnym, przez co sprawdzają się doskonale nawet w małych salonach!

Zagospodarowanie Pustej Ściany w Salonie - półki wiszące
Zagospodarowanie Pustej Ściany w Salonie – półki wiszące – zdj. mk. s / unsplash.com

Niezwykle praktycznym sposobem na zagospodarowanie pustej ściany jest również wisząca szafka RTV. Stanowi ona doskonałe miejsce na wszelkie elementy kina domowego, w tym ekran telewizora, ale także głośniki, konsole i różnego rodzaju odtwarzacze. Tego typu meble sprawdzą się szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach, gdyż podwieszane konstrukcje zdecydowanie wpisują się w styl modernistyczny. Dla osiągnięcia efektu typowo postępowego, konstrukcję szafki warto wzbogacić o podświetloną taśmę LED. Jej montaż zajmie kilka minut, a każdy wieczór filmowy wzbogacony o taki gadżet cieszy domowników wyjątkową atmosferą.

Zagospodarowanie Pustej Ściany w Salonie - szafki RTV wiszące
Zagospodarowanie Pustej Ściany w Salonie – szafki RTV wiszące – Влад Хмара / unsplash.com

Najlepszy pomysł na ściany w salonie

Idealny sposób na zagospodarowanie ściany w salonie to taki, który odpowiada zarówno naszym potrzebom estetycznym, jak i praktycznym. Warto bowiem pamiętać, że w sklepach mamy do dyspozycji rozwiązania czysto dekoracyjne, jak również te bardziej funkcjonalne, gwarantujące m.in. dodatkową przestrzeń do przechowywania. Świadomie wybierajmy akcesoria, aby efekt był zadowalający pod każdym względem. Nie bójmy się także akcentów, które łączą piękno i funkcjonalność – to właśnie one są najczęściej najlepszym wyborem!

Zdjęcie główne: Spacejoy / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.