Tych 5 rzeczy nie może zabraknąć w Twojej łazience

Łazienka to miejsce, które powinno być urządzone w sposób stylowy, ale i praktyczny. Oprócz komfortowych warunków do odbywania porannych i wieczornych rytuałów, idealna przestrzeń powinna sprzyjać też uczuciu odprężenia. Poniżej prezentujemy 5 produktów, bez których naszym zdaniem ciężko mówić o dobrze wyposażonej łazience.

Stylowe i praktyczne akcesoria łazienkowe

Po podstawach takich meble i armatura, w kryterium wyposażenia wnętrza kąpielowego wpisują się również akcesoria łazienkowe. Niektóre drobne i ledwo zauważalne, inne nieco większe i zdecydowanie nieumykające naszym spojrzeniom. Przedmioty, o których zaraz wspomnimy, to nie tylko niezbędni towarzysze porannej i wieczornej toalety, ale również rzeczy, które po prostu ułatwiają nam życie.

Lustro – najważniejszy dodatek do łazienek

Lustro łazienkowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza kąpielowego. Często zapominamy jednak, że może on spełniać więcej niż jedną funkcję. Oprócz możliwości przeglądania się w tafli możemy z jego pomocą wpływać na walory wizualne pomieszczenia. Ponieważ gładka powierzchnia doskonale odbija światło, to pośrednio przyczynia się do optycznego powiększenia przestrzeni wokół. Z tego względu lustro może nam pomóc w sprawieniu, że nawet najmniejsza i najbardziej zaciemniona łazienka będzie wydawać się nieco większa i zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla oka. Warto podkreślić, że tafla niekoniecznie musi zdobić tylko ściany. Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza nieco więcej luster, to sięgnijmy po meble wyposażone w taki dodatek. Wysokie szafki o pionowej konstrukcji lub klasyka w postaci podwieszanych modeli – do wyboru mamy całkiem sporo!

Tekstylny zawrót głowy

Tekstylia w łazienkach przybierają różne postaci i nie ulega wątpliwościom, że najbardziej popularnym produktem z tej kategorii są ręczniki. Potrzebne zarówno podczas porannej, jak i wieczornej toalety, nie muszą spełniać w naszych domach wyłącznie funkcji użytkowej. Warto bowiem zauważyć, że najczęściej zdobią nasze otoczenie na odkrytych półkach i wieszakach. Z tego względu wybierając poszczególne modele lub całe zestawy sięgajmy po warianty, które cechują się wysoką jakością. W końcu są one prane stosunkowo często, a przez to szczególnie narażone na zużycie i defekty wizualne. W kontekście akcesoriów tekstylnych do łazienek na myśl przychodzi również szlafrok, który niejednokrotnie zastępuje nam ręczniki. Miły w dotyku i koniecznie dedykowany dla danego domownika! Wchłaniająca wodę podomka to dodatek, który kochają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Nieodzownym elementem omawianego wnętrza jest też dywanik łazienkowy. W zależności od modelu może być wykorzystywany wyłącznie w formie cieszącej oko dekoracji, jak i podkładu kąpielowego zlokalizowanego tuż obok wanny lub prysznica. Wybierając konkretny model, pamiętajmy zatem, aby zapoznać się ze wskazówkami producenta. Z metki lub opakowania możemy dowiedzieć się, czy wybrany dywanik może być prany w pralce, czy raczej sprawdzi się wyłącznie jako dekoracja.

Kosz na pranie – niezastąpione akcesorium łazienkowe

Choć kosz na pranie coraz częściej lokalizowany jest nie tylko w łazienkach, ale na przykład w sypialniach, to zdecydowanie należy o nim wspomnieć. Oczywiste jest, że wygląd konstrukcji powinien być dopasowany do całej kompozycji, jednak warto zauważyć, że w sklepach meblowych czeka na nas niemałe zaskoczenie. Coraz więcej elementów wyposażenia łazienkowego projektowana jest tak, że we wnętrzu szafek lokalizowany jest sprytnie ukryty pojemnik na pranie. Mebel tego typu to opcja szczególnie atrakcyjna do wnętrz o małym metrażu, w którym nie chcemy decydować się na dodatki zabierające cenne miejsce na podłodze. W przestronnych pomieszczeniach stylowy kosz wiklinowy może jednak stać się ciekawym dla oka akcentem o walorach ozdobnych. Wybór konkretnego produktu jak zawsze warto dopasować do indywidualnych potrzeb oraz możliwości, jakie daje nam dane pomieszczenie.

Zdjęcie główne: Jason Strull / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.