Szara kuchnia – ostatni trend, jak dobrać dodatki

W natłoku aranżacji stawiających na biel, szara kuchnia jest czymś niezwykłym i zaskakującym. Uniwersalna i estetyczna, łączy w sobie najlepsze zalety jasnych i ciemnych aranżacji, dając nam dużą swobodę w doborze dodatków. Jakie meble i akcesoria warto wybrać do tak skomponowanej przestrzeni? Temu zagadnieniu poświęcamy poniższy wpis, zachęcamy do lektury!

Szara kuchnia – od czego zacząć?

Wybrana paleta barw może zdobić nasze otoczenie w dwojaki sposób – na ścianach lub meblach. W przypadku chęci stworzenia szarej kuchni mamy więc możliwość postawienia na jedno z dwóch powyższych rozwiązań. Wybór zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych i praktycznych. Popiel, grafit i wszelkie inne odcienie, są bardzo uniwersalne i wzorowo komponują się z innymi akcentami, dlatego bez względu na to, który ze sposobów zostanie wykorzystany w naszym otoczeniu, to możemy mieć pewność co do szerokich możliwości w zakresie doboru pozostałych elementów. Naszym zdaniem nie ulega jednak wątpliwości, że szare ściany w kuchni są znakomitą bazą dla wszelkiego rodzaju wyposażenia i dodatków.

Najlepsze meble dla szarej kuchni

W zależności od tego, czy szarość zdobić będzie nasze ściany, czy może meble, dobór wyposażenia powinien być oparty na różnych kryteriach. Na początek przyjrzyjmy się propozycjom dla aranżacji, w których popiel zdobi bazę wnętrza. Absolutnym hitem, który zapewni nam ponadczasowy charakter, jest zdecydowanie sięgnięcie po elementy wyposażenia w kolorze białym. Bez względu na to, w jakim stylu będą wykończone, z pewnością zapewnią efekt świeżości i elegancji. Szczególnie polecamy dekor skandynawski i industrialny, gdyż cechuje się one prostotą form, która w zestawieniu z uniwersalnym, szarym tłem, będzie wyglądać wprost doskonale! Jeśli chodzi o aranżację kuchni, w której to właśnie wyposażenie ma być wykończone w kolorach pochodnych do popielu, to jesteśmy oczywiście w pewien sposób ograniczeni dostępnymi w sklepach rozwiązaniami. Warto jednak podkreślić, że materiały wykorzystane do produkcji mebli mogą już same w sobie zapewniać pożądany efekt. Akcenty ze stali chromowanej są w końcu szare, a co więcej, również bardzo nowoczesne. Naturalne tworzywa wykończone stonowaną barwą w formie farby lub koloryzowanego lakieru, to także doskonały budulec wyposażenia. Szara kuchnia z drewnem to gwarancja szyku i ponadczasowej klasyki.

Dodatki do szarej ściany w kuchni

Szara kuchnia dzięki wyjątkowej uniwersalności daje nam niemal nieskończone możliwości w zakresie doboru dodatków. Aby dopełnić naszą aranżację, możemy postawić na kilka strategii. Jeśli zależy nam na podkreśleniu postępowego charakteru, wówczas dobrym kierunkiem będą akcenty wykonane ze szkła i metalu. W zakresie kolorów polecamy kilka intensywnych akcentów o nasyconych, modnych barwach. W tym celu możemy sięgnąć po akcesoria tekstylne, takie jak zasłony np. w odcieniu butelkowej zieleni. Kilka dodatków o przyciągającej wzrok kolorystyce błyskawicznie doda stonowanemu otoczeniu wyrazu. Nowoczesna kuchnia w kolorze szarym to również przestrzeń doskonała do wyeksponowania wyposażenia i detali wykonanych z drewna. Tutaj również mamy pełną dowolność, bowiem bez względu na to, czy postawimy na surowiec jasny, czy może ciemny, każdy z nich wniesie do wnętrza ciepło i ponadczasowy szyk.

Szara kuchnia – zestaw inspiracji Zanim zajmiemy się urządzaniem naszej wymarzonej kuchni, zapoznajmy się z różnymi opcjami, które mogą posłużyć nam za swoisty kierunkowskaz dla całego procesu projektowania i wykańczania wnętrza. Zestaw inspiracji zdecydowanie przyspieszy kolejne etapy oraz otworzy przed nami nowe ścieżki, o których sami niekoniecznie moglibyśmy pomyśleć. W poszukiwaniu natchnienia polecamy zarówno opcje tradycyjne, takie jak katalogi w formie kolorowych magazynów, jak i sprawdzone sklepy internetowe, które często obrazują swój asortyment w gotowych układach. Możliwości jest dużo, wystarczy poświęcić chwilę, aby się z nimi zapoznać!

Sprawdź również pomysł na szarą jadalnię: https://restilo.pl/blog/pomysl-na-aranzacje-szarej-sypialni

Zdjęcia: Sidekix Media / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.