Świerk, jodła czy sosna? Jaką choinkę wybrać na Boże Narodzenie

Wielu ludzi nie wyobraża sobie sytuacji, w której na święta Bożego Narodzenia nie byłoby w ich domu choinki. Niektórzy wybierają sztuczne drzewka, jednak jest bardzo duża grupa osób, które każdego roku kupują żywą choinkę. Nie tylko prezentuje się ona ładniej, ale jeszcze pięknie pachnie, co powoduje, że w naszym domu przez cały okres świąteczny będzie się unosił niezwykły zapach, dodatkowo wprowadzając nas w tą niesamowitą atmosferę. Dlatego właśnie warto zobaczyć jakie drzewko wybrać: świerk, jodłę czy sosnę?

Choinki na święta – najczęstsze wybory

Jeżeli chcemy kupić choinkę na święta, to warto zobaczyć co jest najczęściej wycierane i dlaczego. Dowiemy się wówczas, że jest to świerk. Z jednej strony wpływa na to tradycja, z drugiej spore znaczenie odgrywa tutaj przystępna cena takiego drzewka.

Co więcej ma ono stożkowaty kształt, a dodatkowo jeszcze pięknie i intensywnie pachnie. Minusem świerku pospolitego jest to, że już od samego początku gubi igły, a w ciągu kilku tygodni zrzuca wszystkie. Znowu świerk kłujący postoi trochę dłużej, ale jak sama nazwa wskazuje, jego igły są bardzo kłujące, co nie do końca się sprawdzi, zwłaszcza jeśli mamy dzieci.

Inna propozycja choinek?

Możemy także zdecydować się na jodłę kaukaską. To co najważniejsze to fakt, że jej igły się nie sypią, a to oznacza, że może być ona ozdobą naszego mieszkania nawet przez dwa miesiące. Jednak niestety będziemy musieli się tutaj nastawić na wysoką cenę, którą przyjdzie nam za nią zapłacić, jak i na fakt, że ona nie pachnie, a więc w naszym domu nie będzie się unosił przyjemny zapach choinki.

Sosna pospolita na święta Bożego Narodzenia

Trzecią propozycją na którą możemy się zdecydować będzie sosna pospolita. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty jej zakupu to będzie to fakt, że jest ona proponowana w atrakcyjnej cenie, a dodatkowo możemy być pewni, że przez długi czas dookoła będzie się unosił jej piękny zapach. Niestety musimy się tutaj liczyć z tym, że ma ona rzadkie igły, więc jej wygląd nie do końca może nam odpowiadać. Warto się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy jeśli chodzi o choinkę. Czy na jej zapachu, na wyglądzie, a może na tym, aby stała u nas jak najdłużej? Od tego w końcu będzie zależało to, którą propozycję ostatecznie wybierzemy. No i nie zapominajmy, że przede wszystkim taka choinka powinna pochodzić z legalnego źródła, a sprzedawca ma obowiązek okazać nam odpowiednie dokumenty.