Pokój w brązach i beżach – jakie dodatki wybrać? 

Urządzanie mieszkania to proces niełatwy i czasochłonny, wymagający również dużej dozy kreatywności. W trakcie wyboru wyposażenia i dodatków ważna jest umiejętność tworzenia pasujących do siebie połączeń – zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki. Nie wszystkie barwy dobrze się komponują. W poniższym wpisie podpowiadamy, jaki kolor pasuje do brązu i kremowego oraz w jaki sposób tworzyć efektowne aranżacje bazujące na wspomnianych odcieniach.

Ściany brązowo beżowe, a efekt we wnętrzu

Brąz to kolor naturalny i stosunkowo neutralny. W zależności od wybranego odcienia efekt w aranżacji oczywiście ulega zmianie. Ciemniejsze walory są nieco przytłaczające, ale właściwie wykorzystane, dają również wrażenie elegancji. Jaśniejsze tony wprowadzają do otoczenia ciepło i nowoczesność. Na palecie kolorystycznej zdominowanej przez brązy szczególnie wyróżnia się barwa kremowa i bardzo jej pokrewna, choć minimalnie ciemniejsza, beżowa. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze zdobiły brązowo beżowe ściany, wówczas najlepszym pomysłem jest postawienie na kontrast. Łącząc jasne walory z ciemnymi, intensywnymi, mamy szansę stworzyć kompozycję unikatową, ale wciąż nowoczesną.

Jakie dodatki do brązowych mebli w salonie?

Dzięki neutralności brąz w naturalny sposób łączy się z innymi barwami. Jeśli nasz salon zdominowany jest przez wyposażenie o takim zabarwieniu, to kwestia dodatków wydaje się sprawą oczywistą. Warto jednak zauważyć, że w zależności od efektu, jaki chcemy finalnie uzyskać, strategii doboru akcesoriów jest kilka. Pokój dzienny o ciepłym, przytulnym charakterze? W takim przypadku najlepiej jest postawić na stonowaną, jednolitą paletę barw. Grafitowy dywan, kremowe zasłony i złote akcenty – to naszym zdaniem świetny punkt wyjścia.

Co jednak w przypadku, kiedy zależy nam na nowoczesnym wystroju? Wówczas pole dla kreatywności jest nieco większe. Zieleń i turkus to kolory pasujące do beżu i brązu. Sięgnięcie po tak intensywne barwy jest naszym zdaniem modowym strzałem w dziesiątkę. Wprowadzenie takich tonów wymaga jednak odwagi i nieco pomyślunku. Jeśli meble w naszym otoczeniu są jasne, wówczas możemy postawić zarówno na butelkową zieleń, jak i odcienie turkusu. W sytuacji, kiedy wyposażenie jest intensywne i ciemne, najlepiej będzie skierować się ku dodatkom o stonowanej barwie, takiej jak khaki czy oliwka.

Uniwersalne połączenie – jaki kolor pasuje do brązu i beżu?

Brąz i beż to duet, który doskonale zgrywa się z wieloma barwami. Nie każdy z nas musi być jednak urodzonym dekoratorem wnętrz. Dla osób, które przytłacza wizja komponowania odcieni, mamy uniwersalne rozwiązanie! Choć bardzo oczywiste, to zapewnia doskonały efekt i jest bardzo proste do wprowadzenia. Ponadczasowa, doskonale łącząca się z całą paletą barw – biel. Aranżacja bazująca na trzech opisywanych tonach wpisuje się w nawet najbardziej zróżnicowane gusta. Fani klasyki odnajdą w niej wiele zalet, jednak entuzjaści postępowych kompozycji również nie pozostaną obojętni tak kontrastowemu połączeniu.

Zdjęcia: Francesca Tosolini / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.