Jakie krzesła nadają się do ogrodu lub na balkon?

Wiosna to czas idealny na większe i mniejsze metamorfozy naszej przestrzeni wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy do dyspozycji mamy niewielki balkon, czy może ogród, do sprzyjającej relaksowi strefy z pewnością przydadzą się komfortowe siedziska. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać do prywatnej oazy spokoju, to poniższy artykuł z pewnością pomoże Ci znaleźć optymalne rozwiązanie! Krzesła na balkon nie kryją przed nami żadnych tajemnic, dlatego doradzamy, które warianty zasługują na największą uwagę.

Wygodnie i stylowo – rattanowe fotele i krzesła na taras

Krzesła ratanowe na balkon i taras
Krzesła rattanowe na balkon lub taras – Robin Wersich / unsplash.com

Styl rustykalny i boho bezapelacyjnie zawładnął naszymi sercami i coraz częściej pojawia się w domach oraz poza nimi. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się meble i dodatki dedykowane do użytku zewnętrznego. Zamknięte w charakterystycznej dla wspomnianych dekorów estetyce, zachwycają wykorzystaniem naturalnych materiałów, wśród których zdecydowanie króluje rattan. Ażurowe formy krzeseł na taras przywodzą na myśl tradycyjne kosze i plecionki. Stylowe modele zaskakują różnorodnością form. Od czego uzależnić wybór konkretnego wariantu? Pod uwagę weźmy nie tylko estetykę, ale i wielkości przestrzeni, która ma zostać zagospodarowana. Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca, to wygodne i rozłożyste fotele z całą pewnością mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. W przypadku, kiedy obszar jest mocno ograniczony, lepiej skierować uwagę na krzesła na taras o klasycznej formie i uniwersalnych wymiarach.

Praktyczne i estetyczne krzesła na balkon

Spotykane w nowym budownictwie balkony coraz częściej charakteryzują się niewielkimi wymiarami. To z kolei sprawia, że wyposażenie ich jest trudne, jednak z całą pewnością możliwe. Jeśli latem nie wyobrażamy sobie poranku bez małej czarnej w towarzystwie śpiewu ptaków, wówczas organizacja kącika relaksacyjnego to wyzwanie, które warto podjąć. Nawet na ograniczonym metrażu możemy stworzyć klimatyczny obszar sprzyjający relaksowi. W tym celu wystarczy zadbać praktyczne wyposażenie, które dobrze wpasuje się w możliwości dyktowane przez otoczenie. Składane krzesła na balkon są naszym zdaniem najlepszą opcją. Regulowana konstrukcja w błyskawiczny sposób może zostać złożona i schowana w dowolne miejsce. Jeśli jednak marzymy o wygodnych, rozłożystych modelach, wówczas zadbajmy o to, aby fotelowe krzesła na balkon mogły być na siebie z łatwością nakładane.

Efektowne krzesła do ogrodu – najlepsze propozycje

Ogród to obszar dający najwięcej pola dla kreatywności aranżacyjnej. Duża powierzchnia pozwala na stosowanie najrozmaitszych układów, składających się z dowolnych mebli. Do trendów ostatnich sezonów warto zaliczyć wspomniane już wcześniej rattanowe krzesła do ogrodu. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na sięgnięcie po modele duże, z wysokim i wygodnym oparciem oraz podłokietnikami. Jeśli wygodna ma dla nas ogromne znaczenie, wówczas pod uwagę warto wziąć również krzesła do ogrodu o konstrukcji leżaka. Wiele modeli daje możliwość całkowitej regulacji siedziska, które może pełni funkcję komfortowej leżanki. Wielofunkcyjne warianty polecamy również jako formę uzupełnienia stałej aranżacji składającej się z klasycznych krzeseł.

Zdjęcie główne: Robin Wersich / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.