Jaki serwis obiadowy wybrać?

W każdym domu jest serwis obiadowy, ponieważ bez niego nie dałoby się funkcjonować. Jednak serwis serwisowy nierówny, a to oznacza, że może się okazać, iż wiele osób ma jedne serwis z którego korzysta na co dzień i drugi, który przez większość roku schowany jest w szafie i wyciągany jest tylko na ważne święta. Jednak jaki serwis obiadowy wybrać, aby być z niego zadowolonym i z przyjemnością korzystać przez kolejne lata?

Jaki duży?

Przede wszystkim warto się zastanowić, na ile osób powinien być nasz serwis obiadowy.

Nie ulega wątpliwości, że bardzo elegancko wygląda, jeśli wszyscy przy stole mają taki sam zestaw talerzy, dlatego warto się zastanowić, czy starczy nam taki na 6 osób, czy może powinniśmy mieć na 12, albo i na 24 osoby? Dodatkowo warto się zastanowić, czy w skład takiego serwisu mają wchodzić tylko duże talerze płaskie, talerze głębokie i deserowe, czy może chcemy, aby znajdowała się w nim jeszcze waza do zupy i sosjerka? Możliwości jest sporo, a im lepiej to wszystko przemyślimy, tym bardziej będziemy zadowoleni z takiego serwisu obiadowego.

Jak ma wyglądać?

Możemy zdecydować się na serwis obiadowy, który będzie biały i gładki, ewentualnie będzie posiadał niewielkie zdobienia, ale takie uniwersalne, które sprawią, że spokojnie będziemy mogli z takiego serwisu korzystać na co dzień, jak i podczas różnych uroczystości. Ale możemy się też zdecydować na serwis obiadowy, który będzie posiadał nadruki odnoszące się do świąt wielkanocnych, albo do bożonarodzeniowych, a to oznacza, że będziemy je wyciągać ten jeden raz do roku, kiedy będziemy się przygotowywać do danych świąt.

Jeśli zazwyczaj na stole mamy biały obrus, a chcemy żeby wszystko wyglądało nowocześnie, to możemy się zdecydować na serwis obiadowy w kolorze delikatnego różu lub szarości. Jeśli jednak lubimy kolorowe obrusy, to serwis powinien być bardziej stonowany, dlatego warto wybierać wówczas biel. W sklepach znajdziemy wiele różnych propozycji na serwisy obiadowe.

Warto się im wszystkim przyjrzeć, aby móc określić, czy bardziej podobają nam się białe talerze czy kolorowe, czy chcielibyśmy takie okrągłe czy może jednak nasz wzrok częściej ucieka do kwadratowych. Możliwości jest naprawdę sporo, a taka zastawa obiadowa będzie nam przecież towarzyszyła przez wiele lat, więc powinniśmy być z niej zadowoleni i chętnie po nią sięgać.