Jaki obrus na prostokątny, okrągły i kwadratowy stół?

Stół to bardzo ważne miejsce w wielu domach. To przy nim spotykają się wszyscy domownicy jedząc wspólne posiłki, ale również przy nim przyjmujemy gości podczas różnych spotkań. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby prezentował się on jak najlepiej, a za jego podstawową dekorację uważamy obrus. Występują one w różnych kolorach, są gładkie i z dekoracją, w różnych wielkościach, ale warto też wiedzieć, że proponowane są w różnych kształtach, tak abyśmy mogli je dobrać do naszego stołu. Jaki więc obrus powinniśmy wybrać na nasz stół, aby mieć pewność, że będzie wspaniałą dekoracją i odmieni wygląd naszego pokoju?

Jaki obrus na okrągły stół?

Mamy okrągły stół i zastanawiamy się, jaki obrus powinniśmy na niego wybrać? Tutaj praktycznie mamy dwa rozwiązania. Możemy zdecydować się na propozycję okrągłego obrusu. Wówczas będzie on idealnie zwisał z każdej strony na tej samej długości, a my będziemy musieli tylko dopilnować, aby taki obrus był dobrze dobrany wielkością, tak aby nie dotykał ziemi. Z drugiej strony na okrągły stół możemy wybrać obrus kwadratowy. Wtedy po bokach powinno zwisać nam 10-15 cm, a rogi będą trochę dłuższe. Tak przykryty stół będzie się prezentował bardzo elegancko, ale tutaj również musimy dopilnować, aby rogi nie dotykały podłogi.

Jaki obrus na prostokątny stół?

W wielu domach możemy spotkać prostokątne stoły.

Jak się okazuje tutaj również możemy wybierać różne warianty obrusu. Oczywiście najłatwiej jest położyć prostokątny obrus, który będzie wielkością dobrany do naszego stołu, tak aby zwisał delikatnie z każdego boku. Jednak możemy tutaj również wybrać kwadratowy obrus. Co zrozumiałe on nie będzie przykrywał całego stołu, ale możemy go położyć po skosie. Wówczas po bokach materiał będzie zwisał, a u szczytów będzie leżał na stole.

A co ze stołem kwadratowym?

Wydaje nam się, że na stół kwadratowy możemy położyć tylko taki obrus? Nic bardziej mylnego, chociaż taka opcja również jest możliwa. Ale jeśli chcemy coś zmienić i odświeżyć wygląd naszego stołu, to można zdecydować się na mniejszy obrus prostokątny. Wówczas z dwóch stron obrus będzie zwisał, a dwa przeciwległe boki na około 10 cm powinny być odsłonięte. Na takie rozwiązanie możemy się zdecydować szczególnie wtedy, gdy mamy bardzo ładny stół i szkoda nam go zasłaniać w całości. Warto się przyjrzeć temu jakie obrusy są nam proponowane i które z nich najlepiej będą pasowały na naszym stole. Dzięki nim możemy odmienić nasze wnętrze.

Duży wybór obrusów znajdziesz na: https://restilo.pl/obrusy-na-stol