Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Wybór pościeli jest niezwykle ważny, bo z jednej strony ma nam się w niej dobrze spać, a z drugiej powinna się ona ładnie prezentować. Jednak jeszcze większy problem z podjęciem ostatecznej decyzji możemy mieć wtedy, gdy szukamy pościeli dla dziecka. Zastanawiamy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jakie kryteria powinny być dla nas najważniejsze, a prawda jest taka, że ten wybór wcale nie musi być trudny, jeśli tylko zwrócimy uwagę na kilka najważniejszych rzeczy.

Przede wszystkim rozmiar

Zanim wybierzemy odpowiednią pościel dla dziecka powinniśmy się upewnić, w jakim jest ona rozmiarze. Do łóżeczka potrzebna będzie mniejsza pościel, dla przedszkolaka śpiącego w swoim łóżeczku będzie potrzebna większa. Dlatego też, zawsze warto wszystko dokładnie zmierzyć, tak aby mieć pewność, że poszewki idealnie będą pasowały na kołdrę i poduszkę, z której korzysta dziecko. Zbyt mała będzie powodowała, że będą się one podwijały, a zbyt duża będzie luźno zwisała, co może być niebezpieczne zwłaszcza dla mniejszego dziecka.

Z jakiego materiału?

Kolejną rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania pościeli dla dziecka, jest materiał, z którego będzie ona wykonana. Możemy zdecydować się na odporną, trwałą i miękką w dotyku flanelę.

Jest ona ciepła, więc idealnie sprawdzi się na zimę. Z drugiej strony na lato możemy wybrać chłodną w dotyku satynę. Jeśli szukamy czegoś taniego, co świetnie będzie się sprawdzało przez cały rok, to możemy wybrać korę. A jeśli chcemy mieć pewność, że nawet po wielokrotnym praniu taka pościel będzie wyglądała na nową, to musimy się upewnić czy do jej wykonania został użyty perkal. Rodzajów materiałów jest tutaj sporo, dlatego warto każdego z nich dotknąć, tak aby móc ocenić, czy dziecku faktycznie będzie się na takim czymś wygodnie spało i czy sami chcielibyśmy na takiej pościeli spać. Oczywiście podczas wyboru pościeli warto jeszcze spojrzeć na jej kolor i dekoracje. Z jednej strony możemy wybrać gładkie, z drugiej takie, które będą posiadały ciekawe nadruki. Im więcej rzeczy w takiej pościeli będzie nam się podobało, tym większa będzie szansa, że spodoba się ona także dziecku. Warto też zapłacić trochę więcej za taką pościel, tak aby mieć pewność, że faktycznie będzie ona wytrzymała i świetnie będzie się sprawdzała przez kolejne miesiące.

A jeśli będzie posiadała atesty dotyczące bezpieczeństwa i właściwości antyalergicznych, to będzie jeszcze lepiej.