Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Minimalistyczny apartament? A może kawalerka w centrum miasta? Aranżacja salonu z aneksem jest często najlepszym rozwiązaniem aranżacyjnym, jakie możemy przeprowadzić w naszym otoczeniu. Jak jednak podejść do tego zadania, na co zwrócić uwagę podczas projektowania oraz które meble sprawdza się najlepiej w takim układzie? Dowiesz się tego z poniższego wpisu!

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Wnętrza łączone coraz częściej stanowią nasze otoczenie. Współczesne projekty domów i mieszkań obfitują w otwarte przestrzenie, w których najczęściej to właśnie salon z kuchnią jest komponowany razem. Przed urządzaniem tak specyficznej strefy należy podjąć decyzję co do rzeczy pozornie oczywistej. Jest nią oczywiście zaplanowanie, która strona stanie się niebawem pokojem dziennym, a która królestwem gotowania. Przed wyborem mebli, pomysł na aranżację salonu z aneksem powinien skupiać się na dostosowaniu stylu, w jakim chcemy zaprojektować oba wnętrza. Tutaj z pomocą przychodzą najnowsze trendy, w ramach których coraz częściej możemy spotkać się z łączeniem różnych dekorów. Kuchnia w stylu skandynawskim i industrialny salon? Jak najbardziej! Takie zestawienie nie tylko wygląda efektownie, ale również w sposób jednoznaczny pozwala na wizualne odcięcie stref. Oczywiście możemy także pokusić się o nieco bardziej subtelne rozdzielenie. Płynne przejście sprawia, że otoczenie jawi się jako przestronne i bardziej spójne.

Salon z aneksem – meble na każdą okazję

Meble, jakich użyjemy w aranżacji salonu z aneksem, mogą spełniać nie tylko swoje podstawowe funkcje, ale również inne, niesamowicie przydatne w tego typu kompozycji. Wybrane modele sprawdzą się doskonale jako oryginalna forma wizualnego podziału pomieszczeń. W takich sytuacji warto zwrócić uwagę zarówno na kolorystkę, jak i formy. Narożnik ustawiony na skraju pomieszczeń błyskawicznie wskaże, która z części jest pokojem dziennym. Nieco mniej oczywistym, a zarazem bardziej wyrazistym sposobem na odróżnienie kuchni od salonu, jest postawienie na wysokie regały o otwartej konstrukcji. W praktyce sprawią wrażenie modernistycznej ścianki działowej, która oferuje nam również przestrzeń do przechowywania! Na uwagę zasługuje też wyspa otoczona hokerami kuchennymi. Taka kompozycja także stanowić będzie wyraźną granicę wyznaczającą koniec strefy jadalnianej. Mówiąc zatem o meblach do aranżacji salonu z aneksem, warto podkreślić, że dobierając wyposażenie oraz późniejszy jego układ, mamy możliwość osiągnięcia ciekawego i praktycznego efektu.

Aranżacja salonu z aneksem – dodatki

Oczywiście żadne z wymienionych miejsc nie może obyć się bez dodatków. W przypadku kuchni dobrze jest postawić na praktyczność – aneks będzie najczęściej oferował nam mniej miejsca niż tradycyjna kuchnia, dlatego też dobrze jest zadbać o jego użyteczność. Jeśli określone sprzęty mogą być ukryte w szafkach lub szufladach, to zdecydowanie warto przemyśleć takie rozwiązanie. W kwestii dodatków w salonie mamy dużą dowolność wyboru, choć polecamy zrezygnować ze zbyt dużej liczby akcesoriów tekstylnych o gęstym splocie – salon z aneksem zawsze pełen jest zapachów gotowanych potraw oraz wilgoci, która może wniknąć w materiał i sprawić, że pielęgnacja takich akcesoriów stanie się uciążliwa.


Salon z aneksem kuchennym – nowoczesność i praktyczność Salony z aneksami są nieodłączną częścią aranżacji mieszkaniowych, z którymi spotykamy się coraz częściej. Nie obawiajmy się jednak wnętrz tego typu, gdyż otwierają one przed nami szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, które z pewnością zachwycą nas oraz odwiedzających nasz dom gości! W poszukiwaniu inspiracji warto sprawdzić katalogi internetowe oraz sklepy, które mają w swojej ofercie wyposażenie dopasowane do przestrzeni tego typu. Ułatwimy sobie w ten sposób nie tylko sam proces aranżacji, ale z pewnością odkryjemy również nowe i ciekawe trendy meblowe, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości!

Zdj. główne: JOSBRA design/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.