Czym udekorować choinkę, aby była monochromatyczna

To jak udekorujemy naszą choinkę jest naszą indywidualną sprawą. Jedni lubią kolorowe, na których będą pojawiały się ozdoby z różnych materiałów. Inni będą woleli choinki monochromatyczne, na których będą znajdowały się ozdoby w jednym kolorze i nawet lampki, które będą się na nich znajdowały, będą pasowały kolorystycznie. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić, który styl będzie lepiej do nas pasował, a jeśli nie mamy jeszcze pomysłu, jak powinna się prezentować nasza choinka, to zawsze możemy poszukać odpowiednich inspiracji.

Do jakich wnętrz choinka monochromatyczna?

Zastanawiamy się, w jakich wnętrzach powinniśmy postawić choinkę monochromatyczną, tak aby mieć pewność, że nie będzie ona zaburzała wystroju? Przede wszystkim taka choinka w jednym kolorze powinna się znaleźć we wnętrzach nowoczesnych, w takich które są utrzymane np. w stylistyce skandynawskiej. Wówczas powinniśmy postawić na proste formy, które będą wykonane z drewna i utrzymane w jego kolorystyce, albo ozdoby białe, które będą matowe. Jeśli mamy styl industrialny, to można postawić na dekoracje choinkowe, które swoją barwą będą przypominać beton i metal.

One perfekcyjnie będą się wpisywały w takie właśnie otoczenie.

A może wersja luksusowa?

Jeżeli mamy elegancko urządzone wnętrza, takie w stylu glamour, to koniecznie powinniśmy wybrać ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę, które także utrzymają ją w tym stylu. Wówczas trzeba decydować się na ozdoby z połyskiem, które będą utrzymane w kolorach srebra i złota. Dobrze tutaj będą się również prezentowały ozdoby grafitowe, czarne, szklane lub przezroczyste.

Do rustykalnych wnętrz możemy się zdecydować na styl monochromatyczny, w którym będą przeważały ozdoby ze słomy i drewna. Najważniejsze jest tutaj to, aby wszystko było utrzymane w jednej kolorystyce. Możemy mieć same bombki, ale jeśli zachowamy jeden kolor, to możemy się zdecydować na powieszenie obok siebie ozdób zrobionych na szydełku, papierowych origami czy pomalowane szyszki. Pamiętajmy jednak, aby łańcuchy i światełka były utrzymane w tym samym kolorze.

Do monochromatycznej choinki nie zakładajmy kolorowych lampek. Wbrew pozorom stworzenie choinki, która będzie utrzymana w jednym kolorze wcale nie będzie takie trudne. Najważniejsze jest to, abyśmy mieli na nią pomysł, a jeśli takiego mieć nie będziemy, to z pewnością choinka utrzymana w bieli zawsze fajnie będzie się prezentować.