Ciepły koc na zimę – jaki wybrać

Zima to sezon, w którym odpoczynek z kubkiem gorącej herbaty i ulubioną lekturą to coś, o czym marzymy niemal każdego dnia. Relaks w takich okolicznościach wymaga jednak odpowiednio dobranej oprawy, która skutecznie potęguje przyjemność z takiej formy spędzania czasu. Elementem, który wydaje się niezastąpionym towarzyszem dla chwil relaksu w czasie chłodnych popołudni i wieczorów, jest ciepły koc na zimę. Jak wybrać model idealny? Zdradzamy poniżej!

Najlepszy towarzysz na chłodne wieczory – ciepły koc na zimę

Nie ulega wątpliwości, że ciepłe koce na zimę są jednym z niezbędników wieczornych chwil relaksu w okresie jesienno – zimowym. Przyjemny w dotyku materiał, z którego wykonany jest dodatek, otula nas i sprawia, że nawet w najchłodniejszym pomieszczeniu czujemy się doskonale. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem dodatku tego typu? Elementów jest kilka. Każdy z nich opisaliśmy pokrótce w kolejnych częściach artykułu.

Jaki materiał na koc jest najlepszy?

ciepłe koce
Najcieplejsze koce – zdjęcie Jordan Bigelow / unsplash.com

Tkanina, z której został wykonany dany model, determinuje właściwości dodatku. W zależności od tworzywa możemy liczyć na nieco inny efekt oraz doznania. Materiał, który dominuje wśród akcesoriów tego typu, to zdecydowanie poliester. Odporny na zabrudzenia, wytrzymały oraz zapewniający doskonałą izolację ciepła, sprawdza się tutaj wzorowo. W sklepach dostępnych jest również mnóstwo wariantów, w których składzie materiałowym możemy znaleźć poliester połączony na przykład z bawełną. Ciepłe koce na zimę wykonane z poliestru mogą przybierać najróżniejsze formy, gdyż surowiec ten może być wykończony na różne sposoby. Polar i mikrofibra to przykłady najpopularniejszych sposobów uformowania włókien wspomnianego surowca. Kolejnym niezwykle powszechnym materiałem jest akryl. Jego kluczową zaletą jest to, że powierzchnia tkaniny nie ulega gnieceniu oraz zapewnia optymalny poziom ciepła dla użytkownika.

Ciepły koc na zimowe wieczory – jak duży?

Rozmiar dodatku tekstylnego ma ogromne znaczenie. Wielkość warto dostosować przede wszystkim do wysokości użytkownika oraz głównego przeznaczenia. Warto bowiem zaznaczyć, że ciepłe koce na zimę są nie tylko przyjemnym okryciem, ale również ciekawą dekoracją zdobiąca otoczenie. Chętnie wykorzystujemy je bowiem np. jako narzutę na łóżko. Jeśli zatem nasz wymarzony model ma być wielofunkcyjny, to w kręgu naszych zainteresowań powinny znaleźć się warianty o dostosowanej do wielkości naszego posłania szerokości i długości. Zdecydowanie lepiej wyposażyć się w duże akcesorium, które może być wykorzystywane na wiele sposobów – w zależności od bieżących potrzeb.

Stylowy koc na zimę – do wyboru do koloru

Rozmiar oraz typ materiału to bardzo ważne aspekty. Nie da się jednak ukryć, że dodatek tego typu musi wpisywać się również w nasze upodobania estetyczne. Współcześnie produkowane koce zaskakują nas bogactwem wzorów i kolorów. Fani motywów botanicznych bez problemu znajdą w sklepach modele ozdobione tropikalnymi roślinami. Osoby ceniące styl boho z pewnością skierują się ku wariantom w naturalnych, pastelowych barwach z wykończeniem w postaci frędzli. Koc zimowy dla dziecka? Tutaj również mamy mnóstwo pozycji do wyboru – od tkanin ozdobionych ulubionymi postaciami z bajek, po opcje o przyjemnej dla ciała fakturze z długim włosiem. Wybierając zatem wymarzony dodatek na zimowe wieczory pamiętajmy, że ideał jest na wyciągniecie ręki. W poszukiwaniu perfekcyjnego akcesorium tekstylnego tego typu z pewnością pomogę nam sklepy internetowe, w których z łatwością znajdziemy to, czego szukamy.

Zdjęcie główne: Stephanie Harvey / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.