Aranżacje małych balkonów w bloku

Balkon o niewielkiej powierzchni to przestrzeń, która mimo ograniczonej wielkości, ma wielki potencjał. Wyłącznie od nas zależy, w jakim stopniu zostanie on wykorzystany. Naszym zdaniem nawet na najmniejszym metrażu jesteśmy w stanie stworzyć miejsce wprost doskonałe do popołudniowego relaksu w blasku słońca. Poniżej zdradzamy sprawdzone triki na aranżację balkonu w bloku. Wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak stworzyć unikatową, ale w ten sam czas funkcjonalną przestrzeń, zachęcamy do lektury.

Małe balkony – sprawdzone sposoby na niewielką przestrzeń

Znalezienie kompaktowego zestawu wypoczynkowego pasującego do aranżacji balkonu w bloku to pozornie ciężkie wyzwanie. Przed rozpoczęciem poszukiwań zdecydowanie warto rozważyć, jaki rodzaj mebli nas interesuje. Obecnie w sklepach znajdziemy komplety w każdy stylu – od tych bardziej rustykalnych np. wiklinowych, przez klasyczne drewniany, po modele nowoczesne, o minimalistycznej sylwetce. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują produkty wielofunkcyjne, tworzone z myślą o niedużych przestrzeniach. Doskonałym przykładem mogą być w tym przypadku wszelkie kompozycje wieloelementowe, które często składane są do postaci zajmującej niewiele miejsca. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem wpisującym się w różne aranżacje małych balkonów w bloku, jest zestaw składający się ze stolika i dwóch siedzisk. Konstrukcje tych mebli ogrodowych projektowane są tak, że krzesła bez problemu wchodzą pod powierzchnię blatu, a tym samym umożliwiają zaoszczędzenie nieco przestrzeni.

Urządzanie balkonów w bloku – sztuka kreatywnego myślenia

Praktyczna aranżacja balkonu w bloku nie musi oznaczać rezygnacji z zieleni i dekoracji. Najczęściej popełniany błąd, jaki zauważamy w projektach tej specyficznej strefy, to przeoczanie przestrzeni na ścianach. To właśnie na nich znajduje się mnóstwo miejsca doskonałego do wkomponowania wszelkich roślinnych kompozycji i dodatków dekoracyjnych! Co więcej, większość balkonów w bloku osłonięta jest również od góry. Sufit to także strefa, która może okazać się niesamowicie pomocna w osiągnięciu pożądanego efektu aranżacyjnego. Wiele akcesoriów z powodzeniem przymocujemy do wspomnianych powierzchni. Aby dodać naszemu kącikowi nieco zieleni, zdecydujmy się na podwieszane doniczki wypełnione ulubionymi kwiatami kwitnącymi. Fanom wieczorów na świeżym powietrzu polecamy lampki led do ogrodu, które nie tylko doświetli wybrany zakątek, ale doda mu również wyjątkowego klimatu. Ściana na balkonie może okazać się również doskonałym miejscem do przymocowania ozdobnych półek, na których umieścimy wszystkie podręczne bibeloty.

Sprawdzone pomysły na zasłonięcie balkonu

Małe balkony, poza niewielkimi wymiarami, bardzo często nie zadowalają nas również z uwagi na brak prywatności. Nie da się ukryć, że nawet najlepiej zaplanowany relaks może zostać zniszczony przez niechciane spojrzenia sąsiadów. Jednym z niezawodnych sposobów na stworzenie pożądanej intymności, bazuje na wykorzystaniu roślin doniczkowych w formie naturalnej osłony. Nie wymagają one skomplikowanego montażu, a w dodatku dodają naszemu otoczeniu świeżości i przyjemnego klimatu. Jeśli jednak liczymy na nieco więcej prywatności, zwróćmy uwagę na zasłony ogrodowe. Modele dedykowane do użytku zewnętrznego wykonywane są z wytrzymałych tkanin, przez co bez problemu radzą sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na dworze. Zwiewne tkaniny zapewniają pożądany efekt, a co więcej, skutecznie osłaniają nas przed nadmiernym natężeniem światła dziennego.

Zdjęcia: Spacejoy / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.