Rodzaje ręczników

Z tego jak ważny jest ręcznik, często nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie okaże się, że nie mamy go pod ręką i nie mamy w co się wytrzeć po kąpieli. Dlatego też, zawsze warto dbać o to, aby mieć ręcznik pod ręką, w pobliżu umywalki, prysznica czy wanny. Jednak jak się okazuje ręcznik ręcznikowi nie równy, a to oznacza, że zanim pójdziemy na zakupy, powinniśmy sprawdzić, które z nich powinniśmy wybrać, aby dobrze spełniały swoją funkcję i służyły nam przez lata.

Zwróćmy uwagę na grubość

Na rynku mamy propozycję wielu różnych ręczników. Z jednej strony proponowane są nam takie bardzo tanie, jednak musimy się liczyć z tym, że będą one cienkie, z rzadkim splotem, a co się z tym wiąże, może się okazać, że ani nie wchłaniają dobrze wody, ani nie wytrzymają przez zbyt długi czas. Dlatego też warto się zastanowić, czy nie zrobimy lepiej, jeśli na nasz ręcznik przeznaczymy trochę więcej pieniędzy, ale wybierzemy taki, który będzie grubszy, z gęstym splotem i jednocześnie będzie przedstawiany jako taki, który z jednej strony dobrze wchłania wodę, a z drugiej szybko wysycha.

Z jakiego są materiału?

Warto także sprawdzić z jakiego materiału są wykonane ręczniki, które najbardziej nas zainteresowały. Najbardziej popularne są bawełniane, ponieważ są miękkie, wytrzymałe i mają dobrą chłonność. Jednak jeśli poszukujemy ręczników, które oferują nam jeszcze lepszą chłonność i jednocześnie dają gwarancję szybkiego wysychania, to powinniśmy spojrzeć na ręczniki bambusowe.

W dotyku przypominają jedwab, ale są bardzo trwałe i nie zawierają toksycznych składników. Co więcej, są świetne dla wrażliwej i atopowej skóry ponieważ nie zawierają w sobie lanoliny. Jeszcze inną propozycją są ręczniki z bawełny egipskiej.

Mocne, sprężyste, wytrzymałe, które nie zostawiają na skórze drobinek włókna, a z każdym kolejnym praniem stają się bardziej miękkie. Wystarczy wejść do obojętnie jakiego sklepu, który oferuje nam ręczniki, aby przekonać się, jak wiele mamy tutaj różnych propozycji. Im więcej rzeczy weźmiemy pod uwagę, tym lepiej dobierzemy ręcznik do naszych potrzeb.

Jeśli chcemy, aby poza funkcjonalnością, był on także ozdobą naszej łazienki czy kuchni, to także powinniśmy zwrócić uwagę na jego kolor. Możemy wówczas wybrać taki, który będzie się komponował z kolorem danego pomieszczenia, albo taki, który będzie jego kontrastem.